Görme Engelliler

Vizyon Belgesi Öğretmenler ve Eğitim Yöneticileri Alanı Çalışmaları

Vizyon Belgesi Öğretmen Gelişim Çalışmalarında bu ay iki çalışma gerçekleştirdik. 

1- Kültür ve medeniyetimizdeki bilim havzalarının ve gönül coğrafyamızın geçmişini ve bugünkü durumunu analiz eden kitaplar, tezler veya makaleler okunur, müzakere edilir: 

 bu çalışma tarih dersi öğretmenimiz İsa Bayrak tarafından yapıldı. milli kültürümüzün dünden bugüne varlığını sürdüren mekanlar ve önemi konuşuldu. Konuyla ilgili Fuat Köprülü´nün İlk Türk Mutasavvıfları, Ö.Lütfi Barkan´ın Kolonizatör Türk Dervişleri, Erol Güngör´ün İslam Tasavvufunun Meseleleri, Mümtaz Turhan´ın Kültür Değişmeleri, Y.Bülent Bakiler´in Avrupa´da Türk İzleri Üsküp´ten Kosova´ya, R. Oğuz  Arık´ın Coğrafyadan Vatana isimli eserlerine dikkat çekilmiştir. 

2- Çocuk ve genç psikolojisi, ergenlik dönemi ve sorunlarına yönelik makale, kitap veya akademik yayınlar okunur ve müzakere edilir: 

Bu çalışma rehber öğretmenimiz Eda Delice´nin koordinesinde gerçekleştirildi. Meliha Demet Ulusoy,Nilüfer Özcan Demir; Aylin Görgün Baran´ın makale çalışması olan "Ebeveynin Çocuk Yetiştirme Biçimi ve Ergen Problemleri : Ankara İli Örneği  isimli çalışma müzakere edildi.30-05-201830-05-201830-05-201830-05-2018Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin

  Beğen | 6  kişi beğendi